Final Fantasy XIV: Stormblood

  • Oyun Bilgileri
  • Ekran Görüntüleri
  • Oyunun Fragmanı
  • Oyunu İndir

Square firmasını iflastan kurtaran ve kısa bir süre sonra devam oyunları ile oyun sektörünün en önemli serilerinden biri haline gelen Final Fantasy, her bölümde farklı bir hikayeye odaklanan ana serisi dışında çağa ayak uydurmaya da çalıştı. Bu bağlamda daha önce Final Fantasy XI ile online evrenlere kapılarını açan Square Enix, kendine has dinamikleri oyuna güzel bir şekilde yedirse de beklediği başarıyı FF XI ile yakalayamadı.

Bir süre sonra serinin hayranlarına odaklı bir hale gelen bu online maceradan kısa bir süre sonra ise Final Fantasy 14 ile karşılaşmıştık. Çıkışında problemler olsa da kısa bir süre sonra bu problemleri gideren ve seriye aşina olan oyuncular dışında türü seven oyuncuları da kucaklamaya çalışan firma nihayet Stormblood ek paketi ile karşımıza çıktı.

MMORPG dünyası artık o eski şaşalı günlerinden hayli uzakta. Bir dönem özellikle PC platformunun lokomatif görevi gören türü kıvamında bulunan MMORPG’ler, artık birer birer yok olmanın eşiğine geldi ve yerini daha casual ama yine de çevirimiçi odaklı yapımlara bırakmaya başladı. MMORPG türünde hala daha sağlam şekilde ayakları üzerinde durabilen oyun sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Bu oyunlara örnek vermek gerekirse aklımıza ilk gelenler World of Warcraft, Guild Wars 2, The Elder Scrolls Online ve bugün ki konumuz olan Final Fantasy 14 oluyor.

Bu saydığımız oyunlar içerisinde World of Warcraft gibi oyunu oynamak için aylık ücret talep eden tek oyun Final Fantasy 14, ancak şunu aklımızda tutmakta fayda var, bir oyun aylık ücret talep ediyorsa, kendisine güveni vardır. Final Fantasy 14’ün de kesinlikle çok özgüvenli bir yapım olduğunu belirtmek gerekiyor. Hali hazırda ek paketsiz sürümü bile yüzlerce saatlik içerik barındıran yapım, Heavensward ile içeriğine içerik katmış, birçok yeniliği de beraberinde oyunculara sunmuştu. Bugünki konumuz ise, Final Fantasy 14’ün yeni eklenti paketi Stormblood. İncelememizde ise Stormblood’ın neler getirdiğine, yeni içeriklere ve özelliklere kısaca yakından bakacağız, kısaca diyorum çünki, hala daha yeni seviye sınırına ulaşamadım, Final Fantasy 14 oynayanlar bilir ki, bu oyunda seviye atlamak diğer oyunlar kadar kolay değil.
Öncelikle oyuna gelen yeniliklerin en önemlisi tabii ki seviye sınırı. Yeni eklenti paketi Stormblood ile birlikte 60 olan seviye sınırımız 70’e yükselmiş durumda. Yeni seviye sınırı ve stat artışları ile birlikte de doğal olarak karakterlerimiz çok daha güçlü bir konuma geldi. Artık daha yüksek DPS seviyelerine çıkabiliyor, daha fazla hasara göğüs gerebiliyor ve daha sağlam karakterler ile yolumuza devam edebiliyoruz.

İşlemci: Intel® Core™i5 2.4GHz ya da daha üzeri
Bellek: 3 GB
Sistem: Windows® 7 32/64 bit, Windows® 8 32/64 bit, Windows® 8.1 32/64 bit, Windows® 10 32/64 bit
Ekran Kartı: NVIDIA® Geforce® GTX750 ya da daha üzeri
Harddisk: 60 GB

Final_Fantasy_XIV_Stormblood_1

Final_Fantasy_XIV_Stormblood_2

Final_Fantasy_XIV_Stormblood_3

Final_Fantasy_XIV_Stormblood_4

Final_Fantasy_XIV_Stormblood_5

Sitemizde bulunan dosyaların rar şifresi aksi belirtilmediği sürece www.torrentoyunz.com'dur.
Ad Soyad:
E-Mail:
Yorumunuz: