Fallout: New Vegas Türkçe Yama

-Yama Update 7 (1.4.0.525) ile uyumlu hazırlanmıştır.
-Ultimate Edition ile uyumludur.
-Yamayı kurduktan sonra oyunu Launcher.exe’den başlatıp Veri Dosyaları’nı tıklayın, ardından FalloutNV-TR.esp’nin yanındaki kutucuğu işaretleyin.
-Oyun içinden Altyazıları açmayı unutmayın.
NOT: Yama bazı modlarla sorun çıkarabilir.
Yamanın Türkçeleştirdiği içerikler:
-Fallout New Vegas
-Caravan Pack
-Classic Pack
-Mercenary Pack
-Tribal Pack
ÖNSÖZ
Bu RPG oyununu Türkçeye kazandırmanın hazzını yaşıyorum. Özellikle geniş evrene, ve derin hikâyeye sahip Fallout gibi bir oyunu çevirmek, şahsım adına gurur verici bir olay. Oyunculukta üst boyut olduğuna inandığım Rol Yapma oyunları her zaman ilgimi çekmişti. Çizgisel olmayan oynanış, farklı yollardan gidebilme, değişik stratejiler geliştirebilme, konuyu şekillendirebilme özellikleri bu türü tekrar oynanabilir kılıyor. Fakat bu oyunda en çok hoşuma giden olay kelimeleri silah olarak kullanabilmemiz. Fallout’ta en güçlü silahınız dilinizdir, ağır makineli tüfek veya bir roket atarla başaramayacağınız işi konuşarak başarabilirsiniz. Tabii bunun için oyundaki hikâyeyi iyi anlamalı, konuşmaları iyi takip etmelisiniz, Türkçe yama bu handikapı kapatıyor, sizlere diyaloğa girme fırsatı veriyor. Fallout New Vegas yaması, dil yetersizliği yüzünden bu türü oynayamayan kitleye armağanımdır.
OYUN AÇIKLAMASI
Fallout: New Vegas 2288, yani Fallout 3’den üç yıl ve 2077’deki Büyük Nükleer Savaştan 211 yıl sonrasını kapsıyor. Oyun Las Vegas, Nevada ve Mojave Çölü’nde geçiyor. Fallout serilerindeki diğer şehirlerin aksine Vegas şehri nükleer saldırılardan direkt olarak etkilenmemiştir. Şehirdeki binaların çoğunluğu sağlam ve insanların arasında mutasyona uğrayanların sayısı çok azdır.
Oyuncu, oyuna bir kurye rolünde başlar. Birilerine bir paket götürürken birşeyler olur ve kendini sığ bir mezarda bilinçsiz halde bulur. Hayatta olduğu için; bir suikastçı tarafından başarısız bir suikast girişimi olduğunu anlar. Yaralarını yerel bir doktor olan Doktor Mitchell’e baktırır. Büyük bir dünyaya açılmak için başlangıç noktası suikastı araştırmaktır.
Şehirde çeşitli gruplaşmalar vardır. Bunlar; Yeni Kaliforniya Cumhuriyeti (NCR), Sezar’ın Lejyonu ve New Vegas çeteleridir. Bu gruplar birbirleriyle sürekli çatışma halindedirler ve şehrin kontrolünü ele geçirmeye çalışmaktadırlar. Fallout: New Vegas’da önemli noktalar arasından Hoover Barajı onu kontrol edenlere ücretsiz su ve elektrik desteği sağlamaktadır.

Fallout_New_Vegas_Türkçe_Yama_1

Fallout_New_Vegas_Türkçe_Yama_2

Fallout_New_Vegas_Türkçe_Yama_3

Fallout_New_Vegas_Türkçe_Yama_4

Fallout_New_Vegas_Türkçe_Yama_5

oyunu_indir

Sitemizde bulunan dosyaların rar şifresi aksi belirtilmediği sürece www.torrentoyunz.com'dur.
Ad Soyad:
E-Mail:
Yorumunuz: